Looking For Anything Specific?

Gelinlik Ve Abiye Modelleri

KIRMIZI EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

 Dekorasyonun en önemli etkenlerinden biri olan renkler, dengeli kullanıldığında yaşam alanınızı muhteşem bir alana dönüştürebilir. Sakin bir ortam yaratmak için bej ve krem gibi açık tonları kullanabilirsiniz ya da dinamik bir etki yaratmak için fuşya, turuncu veya kırmızı rengin canlılığından faydalanabilirsiniz. Kış mevsiminde dekorasyonunuzda farklı dokunuşlar yaratmak için kırmızı rengin ihtişamından faydalanabilirsiniz.  

Dekorasyonda dinamik ve cesur bir etki hedefiniz varsa kırmızı rengi kullanırken en fazla dikkat edilmesi gereken konu abartıdan uzak durmaktır. Kırmızı renk kullanımında denge sağlanmazsa göz yorucu bir ortam ortaya çıkar.

Bir diğer önemli konu ise kırmızının tonları arasından en doğru seçim yapılabilmelidir. Kırmızı rengi nasıl kullanacağınız konusunda bir fikriniz yoksa öncelikli olarak işe duvarlardan başlamalısınız. Bir odanın tüm duvarlarını kırmızı yapabilir veya tek bir duvarı odak noktası seçebilirsiniz.

Duvarda daha nötr bir renk kullanımına yer vererek mobilyalarınızda da daha farklı seçimler yapabilirsiniz. Kırmızı renk bir kanepe veya sehpa yaşam alanınızı şıklaştırabilir.

Halı seçiminde iddialı adımlar atmak isterseniz koyu kırmızı renkler kullanabilirsiniz.

 

KIRMIZI RENK HANGİ RENKLERLE UYUMLUDUR?

Her renk ile muhteşem uyum yakalayabilen kırmızıyla modern bir tarz oluşturmak için beyaz, gri ya da siyah renkle beraber kullanabilirsiniz. Zamansız tasarımların öncüsü olan bu renkler beraber kullanıldığında ferah bir bakış açısı yaratabilir.

Dinlendirici bir etkiye sahip olan kırmızı, kahverengi ile kombinlendiğinde ise vintage ve retro bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer iç ısıtan bir dekorasyon oluşturmak isterseniz bu renklere şans verebilirsiniz.

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen kırmızı ve pembe rengin uyumunu da kullanabilirsiniz. Detaylarda veya odak noktalarında kullanabileceğiniz bu renklerin uyumu evinize farklı bir bakış açısı kazandırır.

 

KIRMIZI RENK EV AKSESUAR SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Kırmızı rengi evinizin tamamında kullanmak değil de detaylarda görmek isterseniz; özellikle de kış aylarında ev tekstil ürünlerinizde kırmızı renge ağırlık verebilirsiniz. Kırmızı ekose desenli nevresim takımları, kırlentler ve koltuk şalları her zaman popülerliğini koruyan tekstil ürünleri arasında bulunmaktadır.

Kırmızı renkli mum, biblo, vazo ve tablolarla evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar