Looking For Anything Specific?

Gelinlik Ve Abiye Modelleri

Kedisi Olan Kişiler İçin Ev Dekorasyonu

  

Ev dekorasyonu yapılırken en çok dikkat ettiğimiz konulardan biri evde kaç kişi yaşadığıdır. Herkesin ihtiyacına yönelik seçimler yaparak yaşam alanlarımızı şekillendirebiliriz. Eğer evinizde bir de evcil hayvanınız varsa dekorasyonda en yakın dostunuzun da ihtiyaçlarını dâhil etmelisiniz. Bu şekilde onun da mutlu olduğu bir alan yaratmış olursunuz.

 

 

 Kedisi Olan Kişilerin Koltuk Seçimi

Eğer evinizde evcil bir hayvanız varsa koltuk seçimlerinde dikkatli olmanız gerekir. Bazı kumaş türleri özellikle de kedilerin tırmalamasına ve parçalamasına maruz kalabilir. Bundan dolayı kadife, keten ve deri gibi kumaşlardan uzak durmalısınız. Kanvas kumaş türü, kedi olan evler için en doğru seçim olacaktır.

 

Kedisi Olan Kişilerin Perde Seçimi

Kediler perdelerin arkasına saklanmayı, perdeye asılarak oyun oynamayı severler. Stor perde hem kedilerin perdeye zarar vermesini engeller hem de dışarıyı rahatça izlemesine imkân tanırsınız.

 

 

Kedisi Olan Kişilerin Zemin Seçimi

Kedilerin genellikle evin bir köşesinden diğer köşesine koştuğunu biliyorsunuzdur. Kedili evlerde zemin döşemeleri konusunda daha hassas davranmalıyız.

Cila isteyen ve çizilen parkeler yerine daha sert bir yapıya sahip ahşapları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Laminat, meşe, taş ya da seramik karolar gibi zeminler sizin için rahatlık sağlayacaktır.

 

 

 

Çiçek Seçimlerinizde Dikkat

Kediler çevrelerindeki her şeyi keşfetmek isterler. Genellikle meraklarına yenik düşerek tehlikeli olduğunu kavrayamazlar. Bunu dikkate alarak kaktüs gibi dikenli bitkilere evinizde bulundurmamalısınız.

 

 

Oyun Alanları İçin Yer Açın

Kediler, doya doya oyun oynayabilecekleri oyun alanlarını çok severler. Tırmanabilecekleri sehpalar, duvara monte edilen raflar, tavana sabitlenen salıncaklar kurarak oyun alanları yaratabilirsiniz.

Evinize, kedinizin keyfini yerine getirecek güzel bir hamak kurabilirsiniz.

Evinizde orta sehpa kullanıyorsanız bir poları sehpanızın bacaklarına bağlayarak hem dilediği gibi gizleneceği bir alan yaratabilir hem de rahat rahat dinlenebileceğin bir ortam sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sehpa ayaklarının etrafını jüt ip ile çevreleyerek kedi tırmık tahtası olarak kullanabilirsiniz.

Bir diğer yandan tahta parçalarını ipler ile birbirine bağlayarak kediniz için şık bir dinlenme alanı da oluşturmuş olursunuz.

Dinlenebilecekleri puflar ya da çadır şeklinde uyku alanları da oluşturmak da onları mutlu etmenin bir başka yolu.

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar