Looking For Anything Specific?

Gelinlik Ve Abiye Modelleri

YATAK ODASI DEKORASYONU

  

Kış mevsiminin soğukluğu hemen hemen her yerde fazlasıyla hissedilir oldu. Soğuyan havalar ile birlikte evlerimizde de mevsime göre değişiklikler yapmaktayız. Yorucu günün sonunda dinlenme alanımız olan yatak odalarımızda da rahatlığın ön planda tutulduğu tercihlere yönelmekteyiz. Sıcacık battaniyenin altına girip keyif dolu bir uykuya daldığımız zaman yatak odalarımızda kışı mevsimini hissetmek için bazı küçük dokunuşlar yapabiliriz. Sizinle evinizin belki de en sevdiğiniz kısmı yatak odalarınızda sonbahar ve kış hazırlığı dekorasyonu yapmanın yollarını birlikte keşfedelim.

 

 

MEVSİME GÖRE YATAK KULLANIMI NASIL OLUR?

Havaların soğuması ile beraber yatak odalarınızın en önemli parçası olan yataklarınızda da değişim yapma zamanı geldi. Yataklarınızın konforlu olması için ilk olarak 3 ayda 1 düzenli olarak yatağınızın yönünü çevirmeniz gerekmektedir. Eğer çevirme işlemi unuturum diyorsanız yatağınızın başına tarih yazılı bir hatırlatma notu bırakmayı deneyebilirsiniz.

Yatağınızın yönünü çevirdikten sonra elektrikli süpürge ile detaylı bir temizlik yapmayı da ihmal etmeyin. Fakat ıslak bez veya buharlı makine kullanmamaya dikkat edin eğer yatağınız ıslak kalırsa küflenmesine yol açabilirsiniz.

 

 

 

 

KIŞ MEVSİMİNE GÖRE NEVRESİM TAKIMI NASIL SEÇİLMELİDİR?

Kış mevsimi ile beraber yazlık pikeler kaldırılıp onların yerine daha kalın yorganlara yer vermelisiniz. Onu haricinde konfor ve ısınma hissine kavuşmak için pazen yatak örtülerine bir şans tanıyabilirsiniz. Nevresim takımlarınızda kış mevsimine uygun pamuklu kumaşları tercih edebileceğiniz gibi yumuşak dokulu ve pamuk battaniyeleri de kullanabileceğinizi unutmayın. Nevresim takımlarınızda kış mevsimine uygun kahverengi, bordo, lacivert gibi koyu tonları kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

ZEMİN SEÇİMİNİ KIŞA UYGUN YAPIN

Yaz mevsiminde yerde kilim ya da halı kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Fakat kış aylarında zeminin soğukluğu en aza indirmek için hav yüksekliği fazla olan, kalın dokulu halılar kullanmayı tercih etmelisiniz. Bir de evcil hayvanınız veya emekleyen bir bebeğiniz var ise bu konuda çok daha hassas hareket etmelisiniz.

Pelüş halılar, yün kilimler veya imitasyon koyun postları gibi parçalar hem şık hem de mevsime yakışanlar arasında yer almaktadır.

 

KIŞ MEVSİMİNDE AYDINLATMA SEÇİMİNDE NELER OLMALIDIR?

Günün stresini ve yorgunluğunu üzerinizden attığımız dinlenme alanları olarak kullandığımız yatak odalarımızda gözü yoran ve fazla parlak aydınlatmalar pek kullanımı tavsiye edilmeyen parçalardır. Daha yumuşak tonlu daha loş sarı ışıklara özellikle de kış aylarında yer verebilirsiniz.

Yatak odalarında çoğunlukla tavan aydınlatmalarından çok düşük voltaja sahip lambader ya da abajur daha sık tercih edilmektedir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar