Looking For Anything Specific?

Gelinlik Ve Abiye Modelleri

Metabolizma Hızlandıran Baharatlar

 Her mutfakta mutlaka olması gereken bazı baharatlar vardır ve her gün tüketilmeleri gerekir.  İçeriklerindeki bileşenlerden dolayı metabolizmayı hızlandırır kilo vermeye destek olur. Metabolizmanızı hızlandırmak için mutlaka tüketmeniz gereken baharatlar.

 

1.Karabiber

Şişkinlik problemlerinin önüne geçen ve sindirim konusunda yardımcı olan, yağ yakımında etkili olan bir baharattır. Yemeğinize ekleyeceğiniz bir miktar karabiber kan dolaşımınızı artırır ve bu metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bel bölgesinde yağlanma problemi yaşayan kişilerin karabiberi bol bol tüketmesi gerekir.

 

 

 

2.Kimyon

Kimyon, sindirim problemi yaşayan kişilerin kurtarıcısı olan bir baharat. Ancak sadece sindirim için değil yağ yakımını da hızlandıran bir baharattır. Dilerseniz yoğurtla birlikte dilerseniz yemeklerinize ekleyerek karın yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

 

 

3.Kırmızıbiber

Eğer acı tüketmeyi seven biriyseniz çok şanslısınız. Kırmızıbiber acı bir tat verirken aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandırır bu da yağ yakımında en etkili baharat olmasını sağlamaktadır.

 

 

 

 

4.Zencefil

Zencefilin faydaları saymakla bitmez. Mükemmel bir antioksidan, enfeksiyonlara, iltihaplı hastalıklara karşı koruyucu aynı zamanda metabolizma hızlandırıcı bir baharat. Hastalıklardan korunurken aynı zamanda da formda kalmak istiyorsanız zencefil size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 

5.Tarçın

Fit olmak isteyen kişilerin en sevdiği baharatlardan biri tarçın. Kan şekerini dengeleyerek açlık krizlerini önüne geçiyor ve sizi göbek yağlarına karşı koruyor. Enfes kokusu ve lezizi tadıyla tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor. İçeceklerinizin içine çubuk tarçın atabilir ya da meyvelerinizin yanında tüketebilirsiniz. Yağ yakımınızda size çok yardımcı olacaktır.

 

6.Biberiye

Biberiyeyi taze ya da kurutulmuş bir şekilde tüketebilirsiniz. İçeriğinde karnosik asit bulunduran biberiye kan şekerinizin düzenlenmesinde etkili olur. Bu sayede de diyetlerin olmazsa olmazı bir baharat haline gelmektedir. Biberiyeyi yemeklerinize ve salatalarınıza eklediğinizde kilo vermenizde etkin bir rol alacaktır.

 

 

7.Zerdeçal

İçeriğinde bulunan kurkumin sayesinde zerdeçal her derde deva bir baharattır. İltihaplı hastalıkların önüne geçer, metabolizmanızı hızlandırır ve tokluk hissi verir.  Uzmanlara göre diyabete karşı etkisi yüksektir. Yemeklerinize ekleyerek ya da yoğurtla karıştırarak yiyebilir göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

 

8.Hardal tohumu

Hardal tohumu, turpgiller ailesinin bir üyesi olan hardaldan elde edilen bir baharattır. Et yemeklerinize çok yakışan bir baharattır. Bu şekilde lezzetli yemekler yerken göbek yağlarınıza da veda edebilirsiniz.

 

9.Kekik

Metabolizmanızı hızlandırma da en etkili baharatlardan biri de kekik. Et yemekleri ile çok yakışan kekik aynı zamanda yoğurtla da tüketilebilir. Göbek bölgenizdeki değişim sizi de şaşırtacaktır.

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Slots.lv is house to casino.edu.kg 195+ classic, three-reel slot machines, all of which you'll have the ability to|which you'll} play without spending a penny. If you’re right here to play slots for actual cash too, Ignition’s welcome bonus won’t disappoint. Their interface is beginner-friendly, and it’s a dream to make use of on smartphone devices.

    YanıtlaSil