Looking For Anything Specific?

Gelinlik Ve Abiye Modelleri

Saçlarınızı Hızlı Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Kısa bir süre içinde düğün yapmaya karar verdiniz ve saçlarınız istediğin boyda değil, yada anlık bir değişiklik ile saçlarınızı kestirdiniz ama sonra pişman olup uzamasını istiyorsunuz. Bu yazı sizin için hazırlandı. Sadece istemli olarak kısa olması değil, bazen stres genetik ve bir çok nedenden saçlar kırılır ve dökülür. Doğru yöntemler kullanılarak saçları kısa sürede uzatmak mümkün. Doğal yağlar kullanarak saçlarınıza bakım yapabileceğiniz gibi dengeli ve düzenli  beslenmek, kimyasal işlemlerden uzak durmak ve ısıl işlemlerden kaçınmak da saçlarınızı uzatma konusunda sizin için en önemli etkenlerdendir. Peki konu hızlı saç uzatma yöntemlerine gelince , evde nasıl yapabilirim, ne sıklıkla saçlarımı kestirmeyelim vb. tüm sorularınızın cevabını bu yaazıda bulabilirsiniz. Hadi gelin şimdi saç uzatma yöntemlerine hep beraber bir bakalım.

Soğan Maskesi:

Kokusu tercih konusu olduğunda pek tercih edilmese bile soğan saçlar için oldukça önemli bir besleyicidir. Soğanla saç uzatma tekniği olarak, içinde bulunan sülfür ve diğer kaynaklar dolayısıyla uzmanlar tarafından  bilimsel çalışmalar ile etkisi kanıtlanmıştır. Egzama, Kepek, ya da döküntü gibi saç diplerinde ve derinizde oluşan problemlere soğan maskesi ile son verebilirsiniz. Yapılan araştırmalarda beyazlamanın da önüne geçtiği tespit edilmiştir.

Yapmanız Gerekenler: 4 tane soğanı iki parça halinde  bölüp 1 litre suda kaynatın. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra soğumuş soğan suyu ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Dilerseniz soğanı rendeledikten sonra çıkan suyu saç diplerinize bir pamuk yardımı ile uygulayabilir ve 10 dk sonra durulayabilirsiniz.

Zeytinyağı Maskesi:

Zeytinyağı yüzyıllardan beri hayatımızın tam ortasında bir sağlık ürünü ve lezzet olarak varlığını sürdürmekte. Birçok konuda faydası olan zeytin yağı, hızlı saç uzatma teknikleri arasında da yerini alıyor. Zeytinyağı ile saç uzatabilmek  için yapmanız gerekenler ise oldukça kolay. Katkısız zeytin yağını direkt saçınıza uygulayarak saçınızın nemini geri kazanmasını sağlayabilir, hızlı uzamasına yardımcı olabilir ve dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bu uygulamayı isterseniz Hindistan cevizi yağıyla karıştırarak da kullanabilirsiniz.

 

Bir çok doğal ürün ile saçlarınızı uzatabilir ve istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Elbette ki doktor onayı almanızı tavsiye ederiz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar